OT apģērbu dizaineru kolekcijas pamana un novērtē konkursā Madonā

Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un mākslas nodaļa ar labiem panākumiem piedalījusies modes skatē-konkursā "Dizaina balss".

Šogad Madonā, pasākumā "Dizaina balss", piedalījās septiņas Latvijas profesionālās dizaina un mākslas vidusskolas, tajā skaitā Ogres tehnikums.

"Pasākumā Ogres tehnikumu pārstāvēja 20 Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi un viņu pedagogi no dažādām izglītības programmām, jo modes skate-konkurss ir tikai viena no pasākuma sadaļām," informē OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Viens no pasākuma mērķiem ir iepazīstināt Madonas reģiona profesionālās ievirzes mākslas skolu audzēkņus, viņu vecākus un pedagogus ar mākslas un dizaina tālākizglītības iespējām Latvijā. Šāda iespēja ir arī OT Dizaina un mākslas nodaļā.

Lai ieinteresētu par OT Dizaina un mākslas nodaļas izglītības programmām, audzēkņi un pedagogi praktiskajās darbnīcās organizēja nodarbības video, foto, 3D modelēšanā, darbā ar grafiskajām planšetēm un citas aktivitātes.

Par pasākuma "Dizaina balss" gaidītāko notikumu kļuva modes skates-konkurss, kurā vērtēšana notika divās kategorijās – "Mūsdienu tērps" un "Avangarda tērps".

"Konkurence bija milzīga, jo kategorijā "Mūsdienu tērps" bija pieteikta 21 kolekcija, bet kategorijā "Avangarda tērps" – deviņas kolekcijas. Ogres tehnikums konkursam bija sagatavojis trīs mūsu nodaļas absolventu kolekcijas. Apģērbu dizaina izglītības programma paredz, ka kolekciju audzēkņi veido 4.kursā, kas ir arī viņu kvalifikācijas darbs," norāda V.Kaļeiņikova.

Pēc žūrijas vērtējuma godalgotas vietas izpelnījās divas OT pārstāvju kolekcijas.

Kategorijā "Avangarda tērps" Diānas Stoļerovas kolekcija "Dark radiance" ieguva 2.vietu. Diāna Stoļerova 2016.gadā absolvēja OT Dizaina un mākslas nodaļu un šobrīd koledžā Skotijā (North East Scotland College) studē modes dizainu.

 

Savukārt kategorijā "Mūsdienu tērps" Anisima Detuševa kolekcija "Black street" iekļuva trīs labāko skaitā, iegūstot 3.vietu.

Sintijas Vargas kolekcija "Whatever" šoreiz palika aiz godalgoto trijnieka.

"Lēmums, kuras kolekcijas pieteikt konkursam, tika pieņemts kopā ar audzēkņiem. Konkursam izvēlējāmies, atraktīvākās, vizuāli un inovatīvi veiksmīgākās kolekcijas. Esmu ļoti priecīga un patīkami pārsteigta par sasniegtajiem rezultātiem," atklāj Dizaina un mākslas nodaļas apģērbu dizaina profesionālo priekšmetu skolotāja Baiba Cihovska.

Skolotāja pauž gandarījumu par audzēkņu iesaistīšanos ne tikai kolekciju izvēlē, bet arī demonstrējot savu kolēģu tērpus skatē: "Tērpu prasmīga demonstrēšana ir ne mazāk svarīga, kā pati kolekcija. Tas ir viens no priekšnoteikumiem, lai sasniegtu augstus rezultātus. Palīdzēja arī tas, ka Apģērbu dizaina programmas audzēkņi ir topošie profesionāļi un viņiem piemīt dizaina domāšana. Viņi izjūt tērpa raksturu un prot to pasniegt."