Uzņēmēju dienā Ogres tehnikumā demonstrē meža tehniku

Ogres tehnikuma (OT) Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļā notika Uzņēmēju- Atvērto durvju diena, kas pulcēja vairākus simtus interesentu.

"Mēs iesaistām audzēkņus izglītības procesā, un vēlamies parādīt, ko viņi dzīvē var sasniegt. Pirms divām nedēļām Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļā, tāpat kā visā tehnikumā, notika Absolventu diena. Tajā audzēkņi varēja tikties ar tehnikuma absolventiem, kuru vidū ir arī nodaļas vadītājs Klāvs Miezis. Savukārt šodien mēs vēlamies parādīt sadarbību ar uzņēmējiem," atklājot pasākumu, sacīja OT direktore Ilze Brante.

OT direktore informēja par tehnikuma vēsturi, attīstību un nākotnes plāniem. Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas audzēkņi var apgūt profesiju pirms gada uzceltā angārā, iesaistīties darba vidē balstītā izglītībā un paralēli valsts piešķirtajai stipendijai saņemt arī uzņēmumu stipendijas.

Pasākumā varēja tikties ar uzņēmējiem, kā arī uzzināt par profesionālā dienesta iespējām Latvijas armijā.

Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvis, kaprālis Jānis Iesalnieks informēja jauniešus, ka iegūtās zināšanas mežsaimniecībā var izmantot arī kļūstot par profesionālu karavīru vai zemessargu: "Mežs, armija, inženierija ir ļoti saistītas lietas. Jaunieši var nākt pie mums gan pēc tehnikuma absolvēšanas, gan arī turpināt mācības Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Tas varētu būt kā papildus virziens jau iegūtajām zināšanām mežsaimniecības profesijā."


Laukumā pie mācību angāra ikviens varēja aplūkot un izmēģināt meža tehniku, iemācīties gatavot putnu būrīšus, stādīt kokus, pavērot, kā tehnikuma audzēkņi darbojas ar motorzāģiem.


Apmeklējot mācību kabinetus un tiekoties ar Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas audzēkņiem un pedagogiem, varēja izjautāt visu par interesējošo profesiju.


OT Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas 3.kursa audzēknis Ralfs Grīnvalds, kurš mācās par mežsaimniecības tehniķi, šodien bija konsultanta lomā. Arī Ralfam kādreiz bija jāizvēlas, kur mācīties.


"Šo profesiju man ieteica tētis, kurš savulaik absolvēja Ogres Meža tehnikumu un strādā savā profesijā. Mūsu ģimenei pieder arī mežs, tāpēc izvēlējos nākt uz Ogres tehnikumu, kur var iegūt mežsaimniecības tehniķa specialitāti. Iesaku arī citiem jauniešiem nākt mācīties, jo tehnikumā var iegūt plašas zināšanas par mežu, ir iespējas piedalīties dažādās profesionālajās sacensībās un izstādēs. Mācības notiek jaunās ēkās, pedagogi ir ļoti pretimnākoši," stāsta R.Grīnvalds.


Uz OT organizēto Uzņēmēju-Atvērto durvju dienu bija ieradušies skolēni no Rīgas, Jūrmalas, Tārgales, Ventspils, Saldus un, protams, tuvākajiem novadiem – Ikšķiles un Ķeguma.


Pasākuma dalībnieku vidū varēja sastapt arī Tīnūžu pamatskolas 9.klases skolniekus Reini Latišu un Sandi Nesauli. "Atbraucu apskatīt tehnikumu, jo tuvojas 9.klases izlaidums, un vēl neesmu īsti nolēmis, ko mācīties pēc pamatskolas beigšanas. Ceru uzzināt ko jaunu un iegūt noderīgu informāciju," atklāj Sandis. Arī Reinis ir vienisprātis, ka Ogres tehnikums varētu būt viena no izvēlēm, kur varētu turpināt izglītību.


Par Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas Uzņēmēju-Atvērto durvju dienu interesi izrādīja arī Ogres pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi. Ogres tehnikuma viesu vidū bija PII "Dzīpariņš" un PII "Zelta sietiņš" bērni un viņu skolotājas.

 

"Mēs jau pagājušajā gadā sadraudzējāmies ar Ogres tehnikumu, kad piedalījāmies ekoprogrammā "Cūkmena detektīvi". Šodien trīs lielāko bērnu grupiņas ir atnākušas aplūkot meža mašīnas. Mācījāmies arī noteikt koka augstumu, stādīt kokus un naglot putnu būrīšus. Bērniem jāaug ne tikai par patērētājiem, bet jāsaprot un jāsaudzē apkārtējā vide," norāda PII "Zelta sietiņš" vadītāja Inese Ādmine.