Semestra skates veicina Ogres tehnikuma audzēkņu attīstību un izaugsmi

Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un mākslas nodaļas 3.kursa audzēkņiem nozīmīgs brīdis – II semestra darbu skate -, kas apliecina viņu pašreizējo varēšanu savā profesijā.

Komisija, kurā piedalījās OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova un profesionālo priekšmetu pedagogi, iepazinās un novērtēja visu 3.kursa audzēkņu darbus.

"Audzēkņi sagatavojuši darbus visos tehniskajos un radošajos virzienos – mājas lapas, banerus, veidojuši video sveicienus tehnikuma viesiem. Trešajā kursā audzēkņi spēj izdarīt daudz. Viņi ir apguvuši telpiskās animācijas, sarežģītas foto apstrādes, darbu ar 3D printeri. Tas viss jāprot, lai nākamajā mācību gadā, veidojot kvalifikācijas darbu, neatkarīgi no tā, ko audzēkņi izvēlēsies, viņi būtu tehniski tik labi sagatavoti, ka varētu iecerēto izdarīt," prezentējot savu audzēkņu darbus, atzīst Armands Pučs, kurš multimediju dizaina speciālistiem māca virtuālās modelēšanas un maketēšanas tehnoloģiju.

Apģērbu dizaina programmas audzēkņiem šajā semestrī praktiskajās mācībās bija jāšuj žakete ar oderi, katram izvēloties savu modeli. Žaketes modelēšana, konstruēšana un šūšana ir visai sarežģīts process, vispirms veidojot maketu, tāpēc audzēkņiem bija liels prieks, ka darbi izdevās.

Pašu rokām šūtās žaketes tika demonstrētas gan uzņēmumos, kur viņi bija praksē, gan arī aizvestas parādīt vecākiem. Skolotāja B.Cihovska, kura apģērba dizaina mākslas pamatus ierāda arī astoņiem III kursa audzēkņiem, plāno jaunā mācību gada sākumā sarīkot modes skati, kur topošo apģērba dizaineru veikumu varētu novērtēt arī citu nodaļu audzēkņi un pedagogi.

3.Video operatoru kursa audzēkņi bija uzņēmuši savas pirmās nopietnākās filmas. Vineta Bodniece izveidojusi īsfilmu "Say goodbay to Elliot!". Savukārt Vizuālās reklāmas noformētāju 4.kursa audzēkne Dženeta Tropa šai īsfilmai veidojusi grafisko identitāti, kas ir arī viņas kvalifikācijas darbs.

Video operatoru profesionālo priekšmetu skolotājs Toms Ezerietis pauž viedokli, ka šāda veida sadarbība varētu turpināties un kvalifikācijas darbi tiktu veidoti ne tikai vienas profesijas ietvaros, bet kopā ar citu Dizaina un mākslas nodaļas programmu audzēkņiem, citam citu papildinot un iegūstot jaunas zināšanas.

Audzēkņus, kuri mācās Apģērbu dizaina, Multimediju dizaina, Interjera dizaina, Vizuālās reklāmas noformēšanas un Video operatoru izglītības programmās, vieno tas, ka viņu profesijas ir saistītas ar mākslu, atšķirīgas tikai izpausmes. Tāpēc Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi cītīgi apgūst zīmēšanu un gleznošanu.

Ar audzēkņiem strādā profesionāli pedagogi. Pirms pusotra gada OT Dizaina un mākslas nodaļas pedagogu kolektīvam pievienojās Rūta Dimdiņa, kura nupat absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi bakalaura grādu glezniecībā. R.Dimdiņa atklāj, ka nav viegli motivēt jauniešus mācīties, taču nelielā gadu starpība palīdz saprasties un ceļu pie viņiem jaunā skolotāja atrod caur savu pieredzi, sasniedzot labus rezultātus.

"Skate ir veltīta tam, lai audzēkņi novērtētu savas spējas, savukārt pedagogi gūtu jaunas ierosmes savam darbam. Aplūkojot darbus, var just audzēkņu izaugsmi. Viņi vairs nav tik primitīvi un neveikli kā pirmajā kursā - attīstījusies krāsu un kompozīcijas izjūta, kas ir nepieciešama visās ar mākslu saistītajās profesijās. Bez tā nav iespējams strādāt, " saka R.Dimdiņa, kura III kursa audzēkņiem pasniedz gleznošanu.

Komisija arī aplūkoja un novērtēja 1. un 2.kursa audzēkņu darbus, kas tapuši "zaļajā" praksē.