Ogres tehnikuma absolventu kvalifikācijas darbus virzīs Gada balvai dizainā

Septembrī Rīgā notiks starptautiskā dizaina izstāde "Design Isle 2017", kurā tiks paziņoti konkursa "Latvijas Dizaineru savienības balvas dizaina 2017" laureāti.

Konkursā piedalīsies arī šī gada Ogres tehnikuma (OT) Dizaina un mākslas nodaļas absolventi ar saviem kvalifikācijas darbiem.

Atgādinām, ka pagājušajā gadā divi OT absolventi konkursa "Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016" nokļuva laureātu godā. Daniela Proškina ar darbu "Siguldas 1.pamatskolas izstāžu zāles interjers" ieguva 2.vietu, bet Andra Gailīša veidotais interjers Ķeguma sociālā aprūpes centram "Senliepas" novērtēts ar 3.vietu.

Arī šogad topošie interjera dizaineri atbildīgi gatavojuši kvalifikācijas darbus, kas ieguvuši augstus vērtējumus. Laila Ūrmane par savu darbu izpelnījusies izcilu vērtējumu. Kristiāna Berģe un Paula Grīnberga ieguvušas atzīmi "teicami".

Lailas Ūrmanes veidoto interjera projektu "PII "Saulstariņš" nodarbību telpai", Paulas Grīnbergas interjera projektu "Madonas novadpētniecības muzeja ieejas vestibils" un Kristiānas Berģes interjera projektu "Bērzaunes pagasta bibliotēkas lasītava" plānots virzīt Latvijas Dizaineru savienības Gada balvai.

"Tēmu kvalifikācijas darbam audzēkņi izvēlas paši, bet mēs rosinām, lai tas būtu sabiedriskais interjers. Raugāmies, lai tas būtu sociāli interesants un virzīts uz to, lai tiktu uzlabota cilvēku dzīve. Vēlamies, lai mūsu audzēkņi veidojas par atbildīgiem pilsoņiem un ar savu kvalifikācijas darbu pateiktos, piemēram, savai bijušajai skolai vai bērnudārzam. Tā ir audzēkņiem pazīstama vide, kurai arī vieglāk veidot interjeru, jo jāpārzina mērķauditorija un tās vajadzības. Tā zināmā mērā ir arī patriotisma audzināšana savai pilsētai vai novadam, no kurienes viņi nākuši,” saka OT Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova.

Topošie interjera dizaineri veidojuši interjera projektus dzelzceļa stacijas "Ogre" uzgaidāmajai telpai, Ogres novada Jauniešu iniciatīvu centra "Burziņš" telpām, Ciemupes Tautas nama ieejas vestibilam, sabiedriskajām ēkām Rīgā, Madonā, Valdemārpilī un citviet Latvijā.


V.Kaļeiņikova atklāj, ka Kristīnes Zēnas interjera projekts "Ogres evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes mājas saietu telpa" varētu tikt īstenots arī dzīvē.


Kvalifikācijas darbus aizstāvējuši visi Dizaina un mākslas nodaļas absolventi – topošie interjera dizaineri, vizuālās reklāmas noformētāji, multimediju dizaina speciālisti un apģērba dizaineri Pieci no 48 šī gada absolventiem audzēkņi kvalifikācijas darbā saņēma vērtējumu "izcili", 13 audzēkņi guvuši teicamu novērtējumu.


"Šoreiz kvalifikācijas eksāmens noritēja netradicionālā formā. Vadoties pēc iepriekšējo eksāmenu pieredzes, šoreiz savus darbus audzēkņi nevis prezentēja individuāli kvalifikācijas eksāmenu komisijai, bet tos izlikām izstādes veidā. Komisija brīvi pārvietojās pa izstāžu telpu un vērtēja audzēkņu veikumu. Projekti jau bija aizstāvēti pirms tam, bet šajā posmā tika aizstāvēts izstrādes process un gatavais darbs," norāda V. Kaļeiņikova.


Audzēkņu kvalifikācijas darbus vērtēja neatkarīga komisija, kurā tiek aicināti savas jomas profesionāļi.

 

Apģērba dizaina programmas absolventu kvalifikācijas komisijā darbojās modes dizainers Aleksandrs Pavlovs, SIA „Česlija” radošā direktore Česlija Čable–Zibene, RTU DTI Materiāltehnoloģiju un dizaina fakultātes apģērbu dizaina programmas asistente Agnese Volmāre.

 

Multimediju dizaina programmas absolventu kvalifikācijas darbus vērtēja Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļas asociētā profesore Gita Straustiņa, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas lektors un pasniedzējs, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta vadošais pētnieks , CERT. LV sistēmanalītiķis Matīss Kūlis.

Interjera dizaina programmas absolventi savus darbus prezentēja SIA "Daiļdarbi" arhitektei, Ekonomikas un kultūras augstskolas lektorei Norai Saulespurēnai, interjera dizainerei Barbarai Freibergai, SIA "Carlson Design home" vadošajam dizainerim Ērikam Karlsonam.