Ogres tehnikuma audzēkņi un pedagogi palīdz skolēniem izprast mežā notiekošos procesus

15.septembrī Ogres Zilajos kalnos norisinājās vides izglītības pasākums “Meža zinības Zilajos kalnos", kurā piedalījās 1.-4.klašu skolēni no Ogres un Ikšķiles novada izglītības iestādēm.

Vides izglītības pasākumu organizēja Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, Ogres tehnikumu un citiem sadarbības partneriem.

Pasākums „Meža zinības Zilajos kalnos” notiek jau trešo gadu, un kopš pirmsākumiem tajā aktīvi piedalījies Ogres tehnikums, kas ir Latvijā vienīgā profesionālās vidējās izglītības mācību iestāde, kurā var apgūt mežsaimniecības izglītības programmas.

 

Pasākuma laikā skolēni piedalījās dažādās laboratorijās, tādās kā dižkoku, koksnes struktūras, pēddziņu, dabas bagātību, ķērpju un sūnu, meža augļu, koku mērīšanas, koku kopšanas, ugunsdrošības, medību un citās laboratorijās.

Meža zinības skolēniem palīdzēja apgūt arī Ogres tehnikuma Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas pedagogi un audzēkņi.

"Mēs esam sagatavojuši trīs meža laboratorijas. "Meža oga", kurā var uzzināt visu par augiem, kas sastopami mežā, tajā skaitā sūnām, ķērpjiem. Bērniem, piemēram, svarīgi zināt, kuras ogas ir lietojamas pārtikā, bet kuras – nē. Motorinstrumentu laboratorijā iepazīstinām ar instrumentiem, ar kuriem strādā mežā, kā arī veicam paraugdemonstrējumus. Trešā laboratorija - "Koku mērīšana", kurā skolēni var uzzināt, kā var noteikt koka diametru, augstumu un vecumu, tajā pašā laikā nenozāģējot koku," informē Ogres tehnikuma Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis.

Ar skolēniem aktīvi darbojās tehnikuma audzēkņi, daloties ar savām zināšanām mežsaimniecības un mežistrādes jomā. "Īpaši puikām interesē viss par motorzāģiem un citiem instrumentiem, kādus izmantojam mežā. Viņi vēlas arī padarboties ar baļķu šķērēm un āķiem. Tiklīdz iedarbina motorzāģi, garlaicība pazūd kā nebijusi un visi skrien skatīties," novērojis topošais mežsaimniecības tehniķis, 2.kursa audzēknis Gints Kārlis Bernšteins.

OT laboratorijās pirmo pieredzi darbā ar bērniem guva Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas 1.kursa audzēkņi.

Savukārt 4.kursa audzēkņi, kuri šobrīd iziet kvalifikācijas praksi uzņēmumos, pasākuma laikā darbojās SIA „Rīgas meži” laboratorijās. OT audzēknis iejutās arī Zīļuka lomā un fotografējās kopā ar bērniem.

OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas pedagogi piešķir lielu nozīmi darbam ar skolēniem.

„Bērni par mežu jāieinteresē jau agrīnā vecumā, jo pamatskolas beigu posmā var jau būt par vēlu. Ja viņus iegūtās zināšanas piesaistīs, iespējams, kāds no šodienas pasākuma dalībniekiem izvēlēsies mācīties arī Ogres tehnikumā un apgūt kādu ar mežsaimniecību saistītu profesiju,” norāda K.Miezis. Un piebilst: „Es pats izvēli par labu mežiem izdarīju jau sākumskolā”.

Pasākums "Meža zinības Zilajos kalnos" ir ļoti populārs skolēnu vidū, un skolas piesakās jau gadu iepriekš. Pat īpaši nepopularizējot, arī šogad pieteikušies 20 klašu kolektīvi, bet diemžēl visus gribētājus uzņemt nav iespējams. Šajā pasākumā piedalījās 17 klases no Ogres un Ikšķiles novadu skolām.