Ogres tehnikumā tiekas izglītības iestāžu vadītāji no Ikšķiles novada

Ikšķiles novada izglītības iestāžu vadītāju ikmēneša tikšanās 31.oktobrī notika Ogres tehnikumā (OT).

"Tradīcija – katru reizi mainīt tikšanās vietu – atjaunota pagājušā gada pavasarī," stāsta Agnese Jankuna, Ikšķiles novada Izglītības, sporta un jaunatnes lietu pārvaldes vadītāja. "Tagad – sākoties jaunajam mācību gadam – turpinām tikties, lai pārrunātu aktuālās lietas, kas attiecas uz izglītības jomu, lai pašvaldība var nodot informāciju tālāk un savstarpēji arī izglītības iestādes var apmainīties ar aktualitātēm."

Pedagogi jau pieraduši, ka pārmaiņas izglītības sistēmā ir biežas. Pagājušajā nedēļā seminārā Valsts izglītības satura centrā saņemta informācija par izmaiņām pedagogu profesionālajā novērtēšanā un par pakāpēm, kas tiek piešķirtas. Ir izmaiņas arī saistībā ar valsts pārbaudījumu kārtošanu. Tās ir būtiskas aktualitātes, par kurām tikšanās reizē runāja Ikšķiles novada izglītības iestāžu vadītāji.

"Trešā lieta ir saistīta ar kompetenču izglītību," norāda A.Jankuna. "Ir veikts pētījums par skolu optimizāciju, kur Ikšķile pieminēta, mācību saturs izlikts publiskai apskatei – tas viss ir saistīts ar kompetencēm. Mēs dzirdējām arī, ka vairākas izglītības iestādes piedalās kompetenču projektos. Mums ir jāgatavojas nākamajam gadam, kad būs būtiskas izmaiņas."

Ikšķiles pedagogi ar OT iepazinušies jau pirms laba laika. Tehnikumā notiek starpnovadu olimpiādes un konkursi. Piemēram, mājturības olimpiāde zēniem, kad lietpratēji var novērtēt profesionālās darba virsmas.

Ikšķilieši ar OT sadarbojas dažādās jomās – arī saistībā ar karjeras pasākumiem, pieaugušo izglītību un daudz ko citu.

OT pedagogi, darbinieki un audzēkņi pieraduši, ka ik pa laikam mācību iestādē ir viesi, kas ar interesi vēro mācību procesu, vides iekārtojumu, iekārtas, nododot informāciju par redzēto tālāk.

Klāvs Miezis, OT Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs, atklāj, ka vismaz viens jaunietis no Ikšķiles novada uz tehnikumu atnācis mācīties pēc šeit notikušās olimpiādes.

"Tie puiši, kam ir gribēšana un iespējas apgūt kādu arodu, var nākt pie mums! Var izvēlēties ne tikai vidusskolu, bet arī apgūt arodu. Darbu mūsu puišiem atrast nav grūti. Tieši otrādi! Augstskolas uztraucas, ka no tehnikuma absolventi neaiziet uz augstskolām, bet viņus nolasa darba devēji," teic K.Miezis.