Vides dizaina audzēkņi KIM? (kas ir māksla?) un Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā mācās saprast laikmetīgo mākslu

Laikmetīgās mākslas centrā Vides dizaina audzēkņiem bija iespēja iepazīt un izmēģināt «RIXC» līdzdibinātāja Raita Šmita kūrētās izstādes «Virtualitātes un realitātes» inovatīvos eksponātus un iekārtas. Izstādē ir apskatāmi 25 mākslinieku darbi no dažādām valstīm. To autori eksperimentē ar paplašināto un virtuālo realitāti, rada imersīvas vides un apskata, kā dažādas sabiedrības daļas reaģēs uz virtuālās/paplašinātās realitātes un imersīvo tehnoloģiju straujo attīstību.

Savukārt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā jaunieši apskatīja laikmetīgās mākslas izstādi "Nosaukumam nav nozīmes", kas reprezentē 32 Latvijas mākslinieku darbus.

Izstādē "Nosaukumam nav nozīmes" tiek parādīts 32 Latvijas mākslinieku veikums, pašreizējā darba procesa fiksācijas punkti. Viņus interesē tas, ko mākslā pasaka kolēģi un tas, kas notiek izstāžu vietās "LOW", "kim?" vai "427". Arī tas, kas ir aktuāls pasaules mākslas kopainā. Vairākiem autoriem ir ievērojama starptautisku izstāžu pieredze, bet citiem tāda noteikti būs.

Izstādes idejas autori:

Ojārs Pētersons, Līga Marcinkeviča, Maija Kurševa