Valsts konkurss datorgrafikā

2016.gada 4. un 5. februārī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā notika II kārta Latvijas izglītības iestāžu profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu Valsts konkursā datorgrafikā.

Konkursā piedalījās astoņas Latvijas profesionālās vidējās vidusskolas: Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "Saules skola", Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Valmieras Mākslas vidusskola, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Ogres tehnikums. Katra skola konkursam izvirzīja četrus dalībniekus, pirmās kārtas uzvarētājus. Ogres tehnikumu pārstāvēja Alens Līdaks (2MD2), Krišs Kupruks (4MD), Elmārs Lauskis (3MD2), Evija Grakoļska (3ID), Kristīne Zēna (3ID).

Žūrijas darbā piedalījās profesionāli reklāmas un multimediju mākslinieki no Rīgas: Jānis Mitrēvics, Maija Kurševa un Ivs Zenne.

Katrs konkursa dalībnieks sagatavoja mājas darbu, atspoguļojot tēmu: "Skolas stāsts"- vizuāls darbs, kas balstīts uz kādu sajūtu, noskaņu vai iespaidu par kādu sev svarīgu vietu, lietu, mācību priekšmetu, pedagogu vai īpašu notikumu savā skolā.

Mājas darbu vērtējumā 1. vietu ieguva Jāņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņi Ivans Sivačovs un Anna Marta Ābola un PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēknis Roberts Rezenbergs – katrs savā vecuma grupā. Ogres tehnikuma audzēkņi Alens Līdaks un Krišs Kupruks ieguva 2.vietas, katrs savā vecuma grupā.

Savukārt valsts konkursa laikā Liepājā konkursa dalībnieki veica gan Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas izpēti, intervējot skolēnus, skolotājus un fotografējot skolas vidi, gan datorgrafikas darbā atspoguļoja savus emocionālos un vizuālos iespaidus, vizuāli izstāstot stāstu- notikumu, kas spilgti raksturo konkrēto dienu-4.februāri Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Apsveicam visus konkursa dalībniekus. Paldies par darbu gan audzēkņiem, gan skolotājiem- Laurim Kalniņam (sagatavošanas darbs konkursa I kārtai, sagatavošanas darbs konkursa II kārtai), Lindai Neško (sagatavošanas darbs konkursa I kārtai), Reinim Semēvicam (sagatavošanas darbs konkursa I kārtai).

Ogres tehnikuma konkursa dalībnieku darbi līdz 24. martam apskatāmi izstādē Ogres tehnikumā, 4.stāva izstāžu telpā.

 

Dizaina un mākslas izglītības programmu nodaļas vadītāja Velga Kaļeiņikova

Foto no Ogres tehnikuma un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas arhīva